Mesto Poltár
MestoPoltár

Evidencia psov

Pes obrázok

Pes držaný nepretržite viac ako 90 dní na území Slovenskej republiky podlieha evidencii psov. Evidenciu vedie obec, kde sa pes v danom roku prevažne nachádza. Daň za psa sa platí obci, na ktorej území je pes chovaný.

Vysvetlivky k evidencii psov:

• Každý riadok v evidencii zodpovedá jednému psovi. Ak je na danej adrese držaných viac psov, adresa bude v evidencii uvedená viackrát.
  • Ak nie sú k danej adrese vyplnené stĺpce "Meno psa", "Plemeno", "Farba" (prípadne iba niektorý z nich) znamená to, že pes síce je prihlásený do evidencie psov, ale tieto údaje v nej chýbajú. Nekompletné údaje o psoch môžu ich majitelia doplniť osobne na mestskom úrade v kancelárii č. 9 alebo telefonicky na t. č. 047/430 84 19.
  • Ak sa adresa, na ktorej je držaný pes v evidencii nenachádza, znamená to, že majiteľ psa, ktorý je na tejto adrese držaný, ho nenahlásil do evidencie psov a neplatí mestu ani daň za tohto psa.
  • Evidencia je zoradená podľa mestskej časti, ulice, súpisného čísla, orientačného čísla a bytu adresy, kde je pes držaný. Jednotlivé vchody bytových domov a ulice sú preto vždy bezprostredne za sebou a dá sa tak jednoducho skontrolovať, či konkrétny pes v danom vchode bytového domu alebo na danej ulici je v evidencii psov alebo nie.
  • Ak je pes držaný na pozemku, na ktorom sa nenachádza stavba s prideleným súpisným číslom, v evidencii je ako súpisné číslo použité číslo parcely pred lomítkom a ako orientačné číslo číslo parcely za lomítkom.
  • Ako ulica adresy psov držaných v záhradkárskych osadách sú uvedené ich zaužívané názvy: Záhradkárska osada - Kostolisko, Záhradkárska osada - Jazerná a Záhradkárska osada - Kúpna Baňa.
  • Psy držané na cvičisku psov na Ulici podhorskej majú ako adresu držania psa uvedenú Podhorská - cvičisko psov, 2593/4.
  • Psy držané na chovných staniciach na Ulici 13. januára majú ako adresu držania psov uvedené "Chovná stanica, x", kde x je číslo parcely chovnej stanice (ako súpisné číslo je uvedené číslo parcely pred lomítkom a ako orientačné číslo číslo parcely za lomítkom).

Evidencia psov.pdf (869.39 kB)

Evidencia psov.xlsx (33.13 kB)

Prosíme majiteľov psov, ktorí nenahlásili svojho psa do evidencie psov, aby tak v čase úradných hodín urobili na mestskom úrade v kancelárii č. 9.

Majiteľov nezaevidovaných psov držaných na území mesta môžete oznámiť aj anonymne na t.č. 047/430 84 19, zanechaním hlasového odkazu na bezplatnom telefónnom čísle 0800 221 015 alebo zaslaním mailu na adresu mesto@poltar.sk.

V oznámení prosím uveďte minimálne meno majiteľa psa a adresu držania psa. Je vhodné uviesť aj popis psa - veľkosť, farbu a ak vám je známe aj plemeno psa.

Samospráva

Tip pre nepočujúcich

Logo

Vážení nepočujúci občania, dovoľujeme si Vám oznámiť, že pri návšteve nášho úradu môžete komunikovať aj prostredníctvom služby Online tlmočník.

Vaše požiadavky vybavíme rýchlo a jednoducho cez Skype hovor s reálnym tlmočníkom. Službu bezplatne prinášajú spoločnosť Telekom a Nadácia Pontis, a to v pondelok, stredu a piatok v čase od 8:00 do 20:00 hod.

Online tlmočníka môžete využívať pri riešení akýchkoľvek situácií. Bližšie informácie o tom, ako používať službu nájdete po kliknutí na tento link.

Autor: Radoslav Kmec, PR oddelenie Nadácie Pontis

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Návštevnosť:

CELKOM:2764111

Užitočné informácie, ktoré Vás môžu zaujímať